Etno-muzyka! – tradycje muzyczne wybranych rejonów świata

Cykl ośmiu czterogodzinnych warsztatów teoretyczno-praktycznych, przybliżający specyfikę kultury muzycznej wybranych rejonów świata. Prowadzący – profesjonalni muzycy i specjaliści w swej dziedzinie – zaprezentują instrumentarium, wprowadzą w kontekst kulturowy dalekich i bliskich tradycji muzycznych, w techniki gry i śpiewu, i w tajniki swoich pasji. Uczestnicy zmierzą się ze swymi zdolnościami wokalnymi (zapoznają się m.in. z techniką  śpiewu białego i gardłowego), spróbują zagrać na egzotycznych instrumentach (m.ion. didgerido, djembe, lira korbowa) oraz stworzą własne kompozycje muzyczne pod okiem specjalistów. Celem warsztatów jest ukazanie spectrum muzycznego istotnych w perspektywie współczesnej etno-muzyki rejonów świata: od kontynentu afrykańskiego, Australię, Amerykę Łacińską, po Indonezję, Hiszpanię, Bałkany i Polskę.

Małe grupy (max 15 osób).

Cena: 380 zł za osobę, za pełen cykl (8 warsztatów, 32 godziny zegarowe).

od 21 września do 14 października 2011 r.

środy i piątki, godz. 18 – 21.

Zajęcia odbywać się będą na ul. Marszałkowskiej 4 lok.4 w Warszawie.

Zagadnienia warsztatów:

Afrykańskie korzenie: nie tylko bębny

Dźwięki z głębi ziemi: Australia

Gorące karaibskie rytmy

Mistyczny Wschód: orientalna podróż muzyczna

Indonezyjska orkiestra gamelanowa: na jawie czy we śnie?

Śpiew biały i tradycyjne pieśni polskie

Hiszpańska pasja - flamenco

Muzyka ludowa inaczej – tradycje klezmerskie, bałkańskie i polskie

Poznaj kontekst kulturowy dalekich i bliskich tradycji muzycznych! Czterogodzinne warsztaty z profesjonalnymi muzykami, egzotyczne instrumenty, techniki gry i śpiewu, przystępne ceny, terminy do uzgodnienia! Od kontynentu afrykańskiego, Australię, Amerykę Łacińską, po Indonezję, Hiszpanię, Bałkany i Polskę!

Miejsce zajęć, informacje i zapisy:

Fundacja ARTE, www.fundacja-arte.pl ul. Marszałkowska 4 lok.4, Warszawa.

Tel.: (22) 891 01 62          Karolina Marcinkowska

karolina.marcinkowska@fundacja-arte.pl

Ostatnie miejsca na pierwszy termin!

(cykl od 21 września do 14 października)