Urban Art – sztuka w dialogu z przestrzenią miasta.

Cykl ośmiu czterogodzinnych zajęć teoretyczno-praktycznych, przybliżający współczesne techniki graficzne (i nie tylko) wchodzące w dialog z przestrzenią miejską. Uczestnicy warsztatów poznają język i estetykę komiksu, zrobią własne aparaty fotograficzne i szablony, zapoznają się z techniką sitodruku, zaprojektują graffiti i wlepki, wykonają małe obiekty z niczego (recycling art), odkryją, na czym polega sztuka performance’u. Źródłami proponowanych technik jest nieograniczona wyobraźnia, łatwo dostępne surowce oraz proste narzędzia, wreszcie - synkretyczna przestrzeń miasta. Każde z zajęć składa się z części teoretycznej oraz z zajęć praktycznych: uczestnicy pracują pod fachowym okiem prowadzącego, począwszy od fazy koncepcyjnej projektu, aż po jego realizację. Prowadzący - profesjonaliści we własnej dziedzinie oraz doświadczeni pedagodzy - uczą spostrzegawczości i skłaniają do kreatywnej obserwacji rzeczywistości społecznej, dostarczają narzędzi do realizacji autorskich pomysłów i przybliżają specyfikę poszczególnych technik.

Zapewniamy materiały plastyczne!

Małe grupy (max 15 osób).

Cena: 380 zł za osobę za pełen cykl (8 warsztatów, 32 godziny zegarowe).

Termin pierwszego cyklu:

od 27 września do 20 października 2011 r.

wtorki i czwartki, godz. 18 – 21.

Zajęcia odbywać się będą na ul.Marszałkowskiej 4 lok.4 w Warszawie

Zagadnienia warsztatów:

Szablony miejskie – tekturowe matryce wyobraźni

Sitodruk – na ścianie i na koszulce

Graffiti – krzyk ulicy + dodatkowe zajęcia plenerowe!

„Na czołg se nalep”- tworzymy vlepki!

Recycling art – sztuka z niczego

Performance  w przestrzeni miejskiej

Buum! Sztuka komiksu

Fotografia otworkowa - łapiąc miejskie światło + bezpłatne zajęcia plenerowe!

Miejsce zajęć, informacje i zapisy:

Fundacja ARTE, ul. Marszałkowska 4 lok.4, Warszawa.

Tel.: (22) 891 01 62          Karolina Marcinkowska

karolina.marcinkowska@fundacja-arte.pl

Zapisy na pierwszy termin (cykl od 27 września do 20 października) już otwarte!