Warsztaty kaligrafii – cykl 3 spotkań

Zapraszamy na cykl trzech spotkań dotyczących sztuki kaligrafii w teorii (historia kaligrafii na przestrzeni wieków) oraz w praktyce (ćwiczenia praktyczne, odkrywanie tajników liternictwa).

Spotkania odbędą się w godzinach 18:00 – 20:00 w dniach:

11 lipca (czwartek)

12 lipca (piątek)

15 lipca (poniedziałek)

Kaligrafia jest wysoko cenioną, choć nieco zapomnianą sztuką, która nadaje osobisty, niepowtarzalny rys notatkom, listom, dokumentom urzędowym, ale także tablicom pamiątkowym, pomnikom, ręcznie kreślonym planszom.

Piękno litery i odręcznego kaligrafowania zostanie przedstawiona przez artystę-plastyka i mistrza kaligrafii - wykształconego w dziedzinie sztuk literniczych oraz typograficznych przez profesorów Stefana Bernacińskiego i Tadeusza Tuszewskiego - konserwatora zabytków i wielbiciela osiemnastowiecznej Wenecji pana Piotra Grzegorza Mądracha.

Wstęp płatny: 180 zł za cały cykl (60 zł x 3 spotkania po 2 h. zegarowe)

W ramach zajęć uczestnicy dostaną przybory do pisania oraz podręcznik kaligrafii opracowany przez pana P. G. Mądracha.

Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: karolina.marcinkowska@fundacja-arte.pl