Ogrodniczo-przyrodniczy projekt dla seniorów

Jak w z sukcesem zadbać o rośliny pokojowe w mieszkaniu i na klatce schodowej? Jak uprawiać zioła, warzywa
i kwiaty w skrzynce na balkonie lub choćby na parapecie okiennym? Jakie są możliwości założenia rabaty
na podwórku wspólnoty, tak by było to zgodne z prawem? Co to jest miejskie ogrodnictwo oraz ogrodnicza partyzantka?
Dlaczego aktywnie lub biernie, ale jednak na dworze, warto spędzać jak najwięcej czasu?

O tym wszystkim jest mowa w publikacji pt. „BLIŻEJ OGRODU W MIEŚCIE”, która powstała w ramach projektu „HORTITERAPIA - to naprawdę działa!”. To efekt naszej wytężonej wakacyjnej pracy. Z publikacji dowiedzieć się można, jak żyjąc w mieście, na co dzień korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest kontakt z zielenią.

Zainteresowanych seniorów (i nie tylko!) jej bezpłatnym otrzymaniem, zapraszamy po odbiór
do siedziby Fundacji ARTE przy ul. Marszałkowskiej 58 lokal 24, tel. 22 891 01 62.

Publikacja jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu ASOS 2015

Zapraszamy do śledzenia bieżących wydarzeń w projekcie na naszego Facebook’a!