Nasz zespół
Ogrodniczo-przyrodniczy projekt dla seniorów

Małgorzata Dyrska – architekt krajobrazu i przyrodnik po SGGW. Prowadziła zajęcia przyrodnicze, florystyczne i plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. dla Fundacji Bullerbyn (podczas Wakacyjnych Wiosek Bullerbyn) i klubokawiarni POMPON. Współpracowała z miesięcznikami OGRODY, KWIETNIK, DZIAŁKOWIEC i MAGNOLIA oraz z Agencją Promocji Zieleni przy wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE i konferencji ZIELONE MIASTO. Autorka i koordynatorka projektów nt. edukacji przyrodniczej: „Lato za miastem” (dofinansowanego z Biura Edukacji m.st. Warszawy) oraz „Te co skaczą i fruwają” (dofinansowanego przez Wydział Kultury Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy) prowadzonych przez Fundację Hereditas.
W projekcie prowadzi pokazy ogrodniczo-florystyczne oraz spacery przyrodniczo-historyczne. Koordynator i autorka projektu.

Iwona Dąbrowska – absolwentka ogrodnictwa na SGGW, przez blisko 10 lat odpowiadała za dział Ogród w miesięczniku ŁADNY DOM pracując dla wydawnictwa Prószyński i S-ka oraz AGORA SA. Pisała teksty na temat zieleni dla miesięczników OGRODY, CZTERY KĄTY, DOM Z POMYSŁEM.
Praktyczne umiejętności związane z wykorzystaniem roślin jako materiału w twórczym działaniu, zdobyła prowadząc firmę zajmującą się urządzaniem balkonów i aranżacją zieleni we wnętrzach.
W projekcie prowadzi pokazy ogrodniczo-florystyczne, warsztaty florystyczne i warsztaty z filcowania. Współautorka projektu.

Ewa Andrzejewska – przewodniczka miejska po Warszawie z kilkunastoletnim stażem, organizatorka autorskich wycieczek po Warszawie, członek Komisji Egzaminacyjnej dla Kandydatów na Przewodników Miejskich po Warszawie przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, instruktor kursów organizowanych przez Fundację Hereditas, pilot wycieczek i przewodnik terenowy po Mazowszu.
W projekcie prowadzi spacery przyrodniczo-historyczne.

Joanna Jagusiak – właścicielka pracowni ceramicznej „MadeByYou Sam pomaluj ceramikę”. Autorka bloga: malujceramike.blogspot.com. Ukończyła trzy stopniowy kurs ceramiki artystycznej w firmie Keramos. Swoją wiedzę do ceramiki zdobywała i systematycznie pogłębia biorąc udział w licznych szkoleniach w Austrii w firmie Keramix. Współpracowała m.in. z Muzeum Warszawy (otwarcie Muzeum Warszawskiej Pragi), Dom Spotkań z Historią (event Nocny pociąg do Lizbony, Noc Muzeów), LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., T-Mobile, Bank Millenium, Link4, Unihouse, a także różne szkoły i przedszkola.
W projekcie prowadzi warsztaty malowania na ceramice.

Wykładowcy:

dr inż. Monika Joanna Latkowska ‒ adiunkt w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Interesuje się wpływem kontaktu z roślinami na zdrowie i samopoczucie ludzi, funkcjami roślinności miejskiej, wykorzystaniem ogrodnictwa do celów terapeutycznych i ogrodnictwem miejskim.
Uczestnik projektu naukowego UE COST 866 “Green Care in Agriculture”, kierownik i główny wykonawca projektu badawczego „Terapia ogrodnicza w Polsce – wykorzystanie ogrodnictwa dla poprawy zdrowia oraz jakości życia ludzi”. Jest przedstawicielem Polski w Community of Practice “Farming for Health”. Była lokalnym koordynatorem i głównym wykonawcą projektu UE Lifelong Learning Programme – Leonardo da Vinci “Disability In Sustainable Agriculture: a New Approach for Training of practitioners (DIANA)”. Zajmuje się popularyzacją wiedzy z zakresu ogrodnictwa. Ma na swoim koncie ponad 200 artykułów opublikowanych w czasopismach Poradnik Domowy, Działkowiec, Kwietnik, Ogrody, Zieleń Miejska. Prowadzi szkolenia dla instruktorów ogrodnictwa PZD. Jest autorką książek poradnikowych. Popularyzuje też wiedzę o ogrodnictwie miejskim.

dr Halina Galera – adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i wykładowca na Uniwersytecie Otwartym UW. Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Botanicznego i redaktor witryny pbsociety.pl. Autorka i współautorka około 50 artykułów naukowych i 60 publikacji popularyzatorskich. Na jej dorobek składają się wykłady na zaproszenie wielu ośrodków naukowych w Polsce, liczne wystąpienia w radio i telewizji oraz 4 indywidualne wystawy malarstwa olejnego. Interesuje ją ekologia miasta, fitogeografia florystyczna, historia ogrodnictwa, etnobotanika, popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz rysunek botaniczny.