Nad złocistym Wisły brzegiem - jesienne kolory królowej polskich rzek

„Nad złocistym Wisły brzegiem –

jesienne kolory królowej polskich rzek”

Data; godzina: 2 września 2017; 14.00

Miejsce spotkania: pętla autobusowa "Wilanów"

(autobus linii: 725;  godz. odjazdu: 14.05)

Na południe od Warszawy, częściowo w granicach administracyjnych miasta, na długości od 493 do 498 km biegu rzeki, znajduje się miejsce magiczne. Naturalny, w małym stopniu przekształcony przez człowieka krajobraz Doliny Środkowej Wisły urzeka swym wdziękiem i nastraja do poszukiwania osobliwości najdłuższej polskiej rzeki. Szerokie na prawie kilometr koryto rzeczne, odbijający się to od prawego to od lewego brzegu nurt oraz licznie występujące wyspy (kępy i ławice), nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter dawnej rzeki.

Już w najbliższą sobotę zabierzemy Państwa w niesamowitą podróż wprost do natury! Przemierzając bezdroża dawnej pradoliny Wisły, będziemy podpatrywać niczym niezmącone życie nadwiślańskiej przyrody; poszukamy śladów udanego współdziałania człowieka i natury w kształtowaniu się krajobrazu terenów zalewowych; w bogactwie kolorystycznym otwartych polan, czyżni oraz lasów łęgowych, spróbujemy dostrzec jesienne oblicze najpiękniejszej polskiej Rzeki – Wisły. Prosimy o zabranie biletów ZTM.

Udział w spacerach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Odkrywcy wiślanych sekretów” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.