Wiszące ogrody nad Wisłą

„Wiszące ogrody nad Wisłą

Data; godzina: 30 września 2017; 14.00

Miejsce spotkania: ul. Dobra 56/66

(przed wejściem do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie)

Miejskie tereny zielone to nie tylko parki, choć to właśnie one przychodzą nam na myśl jako pierwsze. Oprócz parków miejskich możemy znaleźć inne miejsca zawierające zieleń, takie jak promenady, ogrody botaniczne, zoologiczne i działkowe, zieleńce, kwietniki czy zieleń uliczną. Każdy z wymienionych terenów wpływa w większym lub mniejszym stopniu na klimat miasta – tworzy przestrzeń rekreacyjną i estetyczną, pełni ważną rolę społeczno-wychowawczą.

Dlatego w zatłoczonym mieście liczy się każdy skrawek zieleni! A jeśli nie ma już dla niej miejsca na ziemi, to można przecież zrobić ogród …na dachu. Warszawa ma kilka takich miejsc – dwa najsłynniejsze odwiedzimy podczas naszego kolejnego spaceru. W wiszących ogrodach nad Wisłą liczy się nie tylko zieleń, ale też wyjątkowe widoki i klimat, który tworzą...

Udział w spacerach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Odkrywcy wiślanych sekretów” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.