O Fundacji Statut Zarząd Fundacji Kontakt

Bezpieczeństwo nad Wisłą

 

 


„Bezpieczeństwo nad Wisłą" -

wizyta w Komisariacie Rzecznym Policji 

 

Data; godzina: 9 grudnia 2017; 11.00

Miejsce spotkania: ul. Floriańska 3 

(przed Katedrą Św. Floriana)


Pierwsze oznaki nieuchronnie zbliżającej się zimy mamy już za sobą, choć na tę astronomiczną musimy jeszcze poczekać - w tym roku dzień przesilenia zimowego przypada 21 grudnia. Jedni z nas w czwartej porze roku dostrzegają same uroki i piękno okrytych białym puchem krajobrazów; inni z kolei narzekają na niskie temperatury i krótkie dni. Bez wątpienia, najwięcej radości zima przynosi dzieciom…

Zapraszamy Państwa na ostatni w tym sezonie „wiślany” spacer. W jego trakcie porozmawiamy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a z racji zbliżającej się zimy – również o bezpieczeństwie na śniegu i lodzie. Odwiedzimy także pobliski Komisariat Rzeczny Policji, gdzie dowiemy się jak bezpiecznie bawić się w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych, jak udzielać pomocy ofiarom załamania się lodu; poznamy także sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, wykorzystywany w codziennej pracy funkcjonariuszy.  

Zapraszamy - sobota, 9 grudnia br., godz. 11.00. Miejsce: ul. Floriańska 3 (przed Katedrą Św. Floriana).

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt Fundacji ARTE pt.: „Odkrywcy wiślanych sekretów!” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.