Taniec z teraźniejszoś›cią.…
Sztuka miejska w Afryce
Lifting

Lifting - czyli śródmiejskie odloty windami

Wydarzenie o charakterze artystyczno-poznawczym typu "site-specific", oparte na formule pieszej trasy wycieczkowej z elementami preformance'u, zostanie powtórzone trzykrotnie w dniach 2, 3, 4 grudnia 2011 w rejonie Placu Unii Lubelskiej. Trasa rozpocznie się na ul. Marszałkowskiej 4 lok. 4, a prowadzić będzie szlakiem budynków znajdujących się wokół placu Unii Lubelskiej (ul. Marszałkowska, ul. Polna, ul. Klonowa, ul. Flory), w których mieszczą się zabytkowe windy. Uczestnicy wydarzenia, uzyskają informacje dotyczące historii rejonu i architektury odwiedzanych budynków oraz wind. Ponadto w każdej wind będą zaskakiwani przez niespodziewane wydarzenia o charakterze teatralno-performersko-muzycznym. Wydarzenia te nawiązywać będą do specyfiki miejsca, historii lokalnej, znajdujących się tam zakładów i sklepów, nazw ulic oraz postaci z dnia codziennego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Śródmieście.

UCZESTNICTWO W WYDARZENIU BEZPŁATNE.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY NA: karolina.marcinkowska@fundacja-arte.pl